Czystki w PUBG. Setki tysięcy kont zbanowanych.

PlayerUnknown’s cieszy się ogromną popularnością wśród graczy. W bardzo krótkim czasie stał się liderem pod względem jednoczesnej ilości graczy on-line. Na platformie Steam notuje średnią liczbę 2 mln aktywnych użytkowników każdego dnia. Niestety tam gdzie mamy do czynienia z rywalizacją międzyludzką tam też znajdą się osoby chcące za wszelką cenę być najlepszymi.Najczęstszą wykorzystywaną przez nich metodą są programy wspomagającą czyli tzw. cheaty.

Na szczęście twórcy PUBGA nie pozostawiają uczciwych graczy z tym problemem i wyciągają najcięższe działa tj. tzw. „banhammera”. 150 tysięcy, tylu nieuczciwych graczy musiało się pożegnać z tytułem po ostatniej akcji banowania. Te liczby mogą szokować. Oliwy do ognia dolewa fakt iż liczba nieuczciwych graczy z miesiąca na miesiąc rośnie. Pierwsze trzy miesiące od premiery przyniosły 25 tysięcy blokad, kolejny kwartał – sześciokrotnie więcej. Dane te pochodzą z oficjalnego konta Twitterowego więc o zawyżaniu statystyk nie może tu być mowy.

Twórcy PUBGA zdecydowali się na wykorzystanie dość znanego programu do weryfikacji nieuczciwych kont o nazwie BattlEye. Antycheat wystartował w 2004 r wspierając serię Battlefield w walce z haxami. Wykorzystywany jest również w DayZ czy serii ArmA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *